Telefony – czy zawsze wypada je odbierać?


Chociaż telefon komórkowy jest urządzeniem, które zawsze mamy przy sobie lub przeważnie, to zdarzają się takie sytuacji, kiedy zwyczajnie nie wypada odbierać telefon. Przykłady takich sytuacji można byłoby mnożyć. Nie odebranie telefonu komórkowego, to jednak nieduży problem, bo zawsze przecież możemy sprawdzić, kto dzwonił. Taka informacja zapisze się w pamięci telefonu.

Kiedy nie powinno się odbierać telefonu?

Wiele jest takich sytuacji, kiedy odebranie telefonu i prowadzenie rozmowy telefonicznej odebrane będzie jako nietakt. W kościele, podczas spotkania biznesowego, na randce. Jeśli są to telefony, które można zignorować, wystarczy zobaczyć, kto dzwonił i podjąć odpowiednią decyzję. Jeśli mamy podejrzenia, że to nic pilnego, nie powinno się odbierać takiego telefonu. Żeby unikać podobnych zdarzeń, najlepiej jest wyłączyć telefon wtedy, kiedy ma się pewność, że nie będzie mogło się go odebrać.

Kiedy oddzwaniać na nieodebrane połączenia?

Zaletą telefonów komórkowych jest to, że zawsze wiemy, kto i o jakiej godzinie do nas dzwonił. Dzięki temu ignorowanie połączeń czy ich nieodbieranie nie ma aż tak dużych konsekwencji. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się nam informacja o tym, czyj to numer telefonu. Wystarczy w dowolnej chwili oddzwonić. Oddzwanianie nie powinno jednak odbywać się zbyt późno. Zasady dobrego wychowania mówią, że nie powinno się dzwonić do osób obcych czy do takich, z którymi mamy tylko służbowy kontakt później niż do dziewiętnastej. Jeśli są to nasi bliscy, to zasadę ta można nieco nagiąć. Tym bardziej, jeśli mamy coś pilnego.

Kiedy nie oddzwaniać?

Nie na każdy telefon musimy oddzwonić. Jeśli okaże się, że dzwonił do nas jakiś nieznany numer, możemy czekać, aż zadzwoni on ponownie. Jeśli interesuje nas, kto dzwonił, ale nie chcemy sami dzwonić pod nieznany numer, możemy pokusić się o sprawdzenie go w wyszukiwarce numerów. Dostęp do tego narzędzia zapewnia Internet i to tutaj możemy skorzystać z wyszukiwarki. Nie będzie to zadanie skomplikowane.

Jak sprawdzić numer w wyszukiwarce?

Żeby sprawdzić, do kogo należy numer telefonu, który się nam pokazał i wiedzieć jednocześnie, kto dzwonił, wystarczy numer wpisać do wyszukiwarki i potwierdzić opcję szukaj. Kiedy numer w bazie zostanie znaleziony, to pojawi się stosowny komunikat. Potem zostaniemy poproszeni o wysłanie wiadomości SMS, jeśli nadal jesteśmy zainteresowani tym, do kogo numer telefonu należy. Wszystkie te czynności nie zajmują dłużej niż kilku minut, dlatego sprawnie i tanim kosztem możemy dowiedzieć się tego, do kogo należy numer telefonu, którego nie znamy. Mając takie informacje, będziemy wiedzieli, czy czekać na następny telefon, czy oddzwaniać we własnym zakresie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *